Tu jesteś:

Strefa gospodarcza w Tarnowie będzie rozbudowana

Rusza drugi etap budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Na zlecenie Urzędu Miasta Tanowa rozbudową strefy zajmie się Skanska. Inwestycja o wartości 4,46 mln zł netto (5,48 brutto) potrwa do końca 2014 roku.

Strefa Aktywności Gospodarczej zlokalizowana jest przy Zakładach Mechanicznych w Tarnowie. Jej rozbudowa jest kontynuacją działań podjętych w ramach pierwszego etapu budowy strefy. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Skanska zrealizuje rozbudowę strefy w formule „projektuj i buduj”, czyli najpierw wykona projekt i uzyska pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy, a następnie przystąpi do prac budowlanych.

– Prace budowlane będą polegały na budowie układu drogowego strefy i uzbrojeniu terenów inwestycyjnych – tłumaczy Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – Wybudujemy 849 m dróg wraz z oświetleniem, ponad 1 km kanalizacji deszczowej, kanalizację sanitarną oraz sieć wodociągową.

Drogi, które powstaną na terenie II etapu strefy gospodarczej, będą miały jezdnie o szerokości 7 m. Zostaną wyposażone w chodnik, ścieżkę rowerową oraz przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji Skanska wybuduje też dwie zatoki autobusowe oraz miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×