Tu jesteś:

Strabag z nową inwestycją

Strabag Sp. z o.o. i SPZOZ Warszawa Białołęka podpisały umowę na budowę szpitala jednodniowego z przychodnią, zlokalizowanego na działce przy ul. Przykoszarowej. 

Zakres realizowanych prac obejmuje budowę niepodpiwniczonego budynku o trzech kondygnacjach nadziemnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą we wszystkich branżach oraz zagospodarowanie przyległego do budynku terenu i stałe wyposażenie obiektu.

Powstanie nowoczesny obiekt o atrakcyjnej architekturze, w którym na parterze znajdą się: izba przyjęć, przychodnia, pracownie specjalistyczne, dział farmacji oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze przewidziano blok z dwoma salami operacyjnymi,salę wybudzeń oraz oddział z piętnastoma łóżkami i zakładem rehabilitacji. Najwyższa, druga kondygnacja ze strefą wielofunkcyjną przeznaczona jest na pomieszczenia administracyjne oraz techniczne. 

Poza budynkiem głównym zakres prac obejmuje między innymi budowę:stacji transformatorowej, zbiorników wody, dróg wewnętrznych oraz parking z 66 miejscami postojowymi. 

Rozpoczęcie realizacji planowane jest na luty br., a całość zostanie wykonana w ciągu 16 miesięcy. Jest to kolejny, realizowany przez Strabag w ostatnim czasie, w tym obszarze budownictwa kontrakt. W trakcie budowy znajdują się między innymi zakład radioterapii w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz(budowany w konsorcjum z Erbud) Szpital Południowy w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×