Tu jesteś:

Środa Śląska: BASF wybuduje fabrykę za 150 mln euro

Wizualizacja fabryki BASF w Środzie Śląskiej, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia

Wizualizacja fabryki BASF w Środzie Śląskiej, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia.

W planowanej fabryce katalizatorów BASF zatrudni ponad 400 osób.

W pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia BASF inwestuje około 90 milionów Euro.
Budowę zakładów o ogólnej powierzchni 40 000 mkw. – to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.
W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.
– Polska jest dla BASF atrakcyjna inwestycyjnie przede wszystkim ze względu na jej centralne położenie w Europie i pozytywny rozwój gospodarczy. Obecna inwestycja pozwoli nam umocnić naszą pozycję na polskim rynku jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań – uważa Dr Joachim Meyer, szef BASF na Europę Centralną.

Źródło: BASF

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×