Tu jesteś:

Skanska przyspiesza prace na linii kolejowej Nysa – Opole

Szybkie tempo rewitalizacji linii kolejowej nr 287 Nysa – Opole. 1 sierpnia Skanska rozpoczęła roboty na odcinku Szydłów – Łambinowice, który nie był planowany do realizacji na ten rok. Oznacza to przyspieszenie prac nawet o 8 miesięcy.

Kontrakt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 287 Nysa – Opole” obejmuje opracowanie projektu i wykonanie robót budowlanych – wymianę nawierzchni kolejowej i roboty towarzyszące. Zadanie jest realizowane przez Skanska na zlecenie PKP PLK w formule „projektuj i buduj”. Jego wartość to 122,5 mln zł netto. Kontrakt jest podzielony na 4 odcinki: Opole Zachodnie – Komprachcice, Komprachcice – Szydłów, Szydłów – Łambinowice oraz Łambinowice – Nysa.

Na początku lipca Skanska oddała do użytku odcinek Opole Zachodnie – Komprachcice. Na tym odcinku firma położyła około 5 km szyn, 7 tys. nowych podkładów i 5 rozjazdów. Przebudowane zostały dwa perony – w Komprachcicach i Chmielowicach i stalowy obiekt mostowy. Wyremontowanych zostało 7 przepustów i wybudowane 2 nowe. W ramach prac okołotorowych Skanska wyprofilowała skarpy oraz poprawiła rowy boczne na całym odcinku.

Źródło: Skanska

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×