Tu jesteś:

Skanska przebuduje gdański Trakt św. Wojciecha

Za 2,5 mln zł netto Skanska przebuduje jedną z głównych arterii Gdańska, Trakt św. Wojciecha. Remont na kilometrowym odcinku trasy rozpocznie się w przyszłym tygodniu i potrwa do października.

– W ramach powierzonego zadania odpowiadamy za roboty rozbiórkowe i nawierzchniowe na odcinku od ul. Ukośnej do ul. Gościnnej – wyjaśnia Paweł Świtlik, Kierownik Robót, Skanska. – Z realizacją inwestycji wiąże się wykonanie nowej nawierzchni jezdni, a także nowych zatok autobusowych i chodników – dodaje Świtlik. Skanska odpowiada również za wykonanie nowych zjazdów z kostki betonowej, wysp kierujących oraz zamontowanie nowych barier ochronnych.

Do ogłoszonego pod koniec kwietnia przetargu na remont Traktu św. Wojciecha stanęło sześć firm, m.in. Strabag i MTM. Trakt św. Wojciecha to cześć głównej arterii komunikacyjnej Gdańska, rozpoczynająca się w Śródmieściu i należąca do drogi krajowej nr 91. W ubiegłym roku wyremontowano odcinek od granicy miasta do Południowej Obwodnicy Gdańska.

Skanska od wielu lat prowadzi inwestycje w województwie pomorskim. Dotychczas zrealizowane to m.in. budowa Trasy Sucharskiego, budowa Trasy W-Z w Gdańsku, remont zabytkowego Żółtego Wiaduktu oraz budowa obwodnicy Rumi i Redy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×