Tu jesteś:

Skanska podpisała umowę na przebudowę DW nr 222

Trasa z Gdańska do Starogardu Gdańskiego to jedna z najbardziej obciążonych dróg w województwie pomorskim. 27-kilometrowy odcinek DW nr 222 zostanie generalnie przebudowany i przejdzie całkowitą metamorfozę. Inwestycję wartą niemal 85 mln brutto zł na zlecenie ZDW Gdańsk zrealizuje Skanska. 

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz większej płynności i komfortu podróżowania na przedmiotowej drodze – mówi Anna Mątewska, p. o. Zastępcy Dyrektora ds. Inwestycji, ZDW Gdańsk. 

Trasa od granicy Gdańska do granicy Starogardu Gdańskiego liczy około 39 km, z czego Skanska przebuduje ponad 27 km. Rozbudową zostaną objęte: odcinek A Gdańsk-Straszyn, odcinek B Żuława-Trąbki Wielkie, odcinek C Gołębiewo Wielkie-Gołębiewko, odcinek D Godziszewo-Starogard Gdański oraz odcinek E Straszyn-Żuława i ciąg pieszo-rowerowy w rejonie ronda w miejscowości Jagatowo. Najdłuższy fragment (ponad 13-kilometrowy) to odcinek będący w granicach powiatu starogardzkiego od Starogardu Gdańskiego do Godziszewa.

W dniu 15 marca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przedstawiciele ZDW Gdańsk i firmy Skanska podpisali umowę na rozbudowę DW nr 222. Zgodnie z kontraktem koniec inwestycji to 30 czerwca 2019 roku. Pierwsze prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×