Tu jesteś:

Sita liczy na kolejne projekty w PPP

Po podpisaniu umowy na budowę i eksploatację w PPP spalarni w Poznaniu, spółka Sita liczy na podobne zlecenia – informuje Puls Biznesu.

Przetarg  na zaprojektowanie, budowę, finansowanie i eksploatację poznańskiej spalarni wygrała Sita Zielona Energia, której 50 proc. udziałów należy do Sita Polska z Francuskiej grupy Suez Environnment. To nowy rynek dla projektów PPP w kraju. Do postępowań w tej formule współpracy szykują się Łódź i Gdańsk. Sita zamierza wziąć w nich udział. – Oczywiście chcemy zdobyć jak najwięcej zleceń. Głównie interesują nas zlecenia w modelu zaprojektuj, zbuduj , finansuj i zarządzaj w PPP. Ale jeśli miasta, które dziś budują w modelu tradycyjnym, za kilka lat zdecydują o rozpisaniu przetargu na zarządzanie instalacjami, to nie mówimy nie – uzasadnia w rozmowie z Pulsem Biznesu Jean – Michel Kaleta, prezes Sita Polska.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×