Tu jesteś:

STRABAG zaprojektuje i wybuduje kolejne odcinki drogi S19

STRABAG podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S19: Lasy Janowskie – Zdziary oraz Rudnik nad Sanem - Nisko Południe. Termin zakończenia inwestycji jest planowany na październik 2021 r. Łączna wartość projektów inwestycyjnych, zawartych w kontrakcie opiewa na 432 mln zł brutto.

- W ramach trasy S19 będziemy realizować już cztery odcinki. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęliśmy prace projektowe dla odcinków o łącznej długości 26 km: Kraśnik Południe - Janów Lubelski Północ i Janów Lubelski Południe - Lasy Janowskie. Droga ekspresowa S19 jest częścią europejskiej trasy Via Carpatia i inwestycją priorytetową dla Strabag – powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z. o. o.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „projektuj i buduj”. STRABAG wykona projekt odcinków drogi S19, uzyska wymagane do rozpoczęcia robót decyzje ZRID, wybuduje fragmenty drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracuje dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

Dwa odcinki drogi S19 o łącznej długości 15,3 km będą miały po dwa pasy ruchu 3,5 m w każdą stronę oraz pas awaryjny. Powstaną trzy węzły: „Zdziary” typu „karo” na skrzyżowaniu z DK19, „Rudnik nad Sanem” typu „karo” na skrzyżowaniu z DK77 oraz węzeł „Nisko Południe” typu „półkoniczyna” na skrzyżowaniu z DK19. Zakres robót obejmie również budowę dróg poprzecznych i dojazdowych, urządzenia ochrony środowiska tj. ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczania wód opadowych, ogrodzenia i przejścia dla zwierząt oraz elementy zieleni dogęszczającej.

W sumie, w ramach S19, STRABAG zrealizuje cztery odcinki drogi od węzła Kraśnik Południe aż do węzła Nisko Południe. Łącznie będą one liczyć 41,3 km oraz przebiegać przez województwa lubelskie (dwa odcinki) i podkarpackie (dwa odcinki).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×