Tu jesteś:

STRABAG z kontraktem na remont mostu

Spółka STRABAG podpisała kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu na remont mostu prowadzącego przez rzekę Wartę w miejscowości Oborniki. Termin realizacji inwestycji planowany jest na październik 2019 r. Koszt realizacji zadania wyniesie blisko 12 mln zł netto.

By mógł powstać nowy obiekt, najpierw trzeba będzie zaprojektować i wybudować most zastępczy. W tym czasie ruch na dużym moście pozostanie bez zmian. Dopiero w 2019 r., kiedy tymczasowy, składany obiekt będzie gotowy, rozpoczną się prace związane z rozbiórką i remontem dużego mostu.

Most po remoncie będzie miał zwiększoną nośność do klasy B, 168 metrów długości i dwa pasy po 3,5 m. Szerokość chodników zwiększy się o 20 cm z każdej strony i wyniesie po 1,59 m. W ramach zadania STRABAG wykona prace rozbiórkowe, elektryczne, roboty związane z ułożeniem nowej płyty żelbetowej i montażem nowych balustrad. Ułoży również nową nawierzchnię, wykona bariery ochronne i montaż kolektorów odwodnienia. Remontowi podlegać będą także odcinki drogi przylegające do mostu, które ze względu na remont przyczółków i dostosowanie do niwelety na moście będą wymagały rozbiórki. Długość remontowanego odcinka drogi wynosi 205 m.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×