Tu jesteś:

STRABAG z kolejnym kontraktem na rozbudowę lotniska

STRABAG podpisał kontrakt z Portem Lotniczym Lublin na rozbudowę i przebudowę lotniska w Świdniku o wartości ponad 10 mln zł netto. Realizacja inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi, potrwa do marca 2019 r.  

Rozbudowany zostanie terminal pasażerski, a także przebudowane i rozbudowane będą obecne powierzchnie lotniskowe. Powstanie nowa hala przy wschodnim skrzydle budynku lotniska, w której znajdą się poczekalnia odlotowa, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia techniczne i sklepy. Dzięki rozbudowie powierzchnia lotniska zwiększy się o blisko 2,2 tys. mkw., co znacznie poprawi przepustowość portu i komfort pasażerów. Rozbudowa lotniska odbywać się będzie równolegle do ruchu lotniczego i pasażerskiego. Prowadzone prace będą konsultowane ze służbami celnymi. 

Lotnisko usytuowane jest w Świdniku, zaledwie kilka kilometrów od Lublina. Posiada dobre połączenie drogowe: od północy jest to droga Lublin-Mełgiew, od południa trasa Berlin-Warszawa-Kijów, co umożliwi dojazd do centrum Lublina w ok.10 min, a także szybki dojazd do Chełma, Zamościa i przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×