Tu jesteś:

Ruszyły pierwsze prace na terenie Adventure World Warsaw

Makieta Adventure World Warsaw Parks & Resorts

15 października 2012 roku spółka Las Palm oraz Generalny Wykonawca inwestycji Adventure World Warsaw Parks&Resort, firma Imtech Polska, podpisali oficjalny Protokół Przekazania Placu Budowy. Na gruntach przeznaczonych pod park prowadzone są już prace archeologiczne.

Inwestycja Adventure World Warsaw wchodzi w fazę budowy – na plac wjechały już pierwsze koparki. Ich obecność wiąże się z pracami archeologów, którzy jeszcze przez kilka tygodni będą badać teren przeznaczony pod park. Tymczasem już 16 października firma Imtech będzie mogła z pomocą podwykonawców rozpocząć prace przygotowujące teren do dalszych etapów konstrukcji parku. Wykonanie tymczasowych utwardzeń dróg dojazdowych, m.in. na potrzeby transportu kontenerów i innych elementów zaplecza technicznego potrwa około 6 do 8 tygodni. W tym czasie rozbiórce poddane zostaną także niektóre z budynków istniejących na terenie inwestycji.

Spółka Las Palm dostarczyła już do Starostwa Powiatowego wnioski o wydanie pozwolenia na budowę Hoteli Grand i Aqua oraz Parku Wodnego, a także budynków serwisowych. Dokumenty były składane sukcesywnie od ostatniego tygodnia września 2012 roku. Wnioski dotyczące Parku Tematycznego oraz Strefy Rozrywki są już gotowe do złożenia, jednak dokładny termin ich przekazania zostanie uzgodniony ze Starostwem ze względu na bardzo dużą ilość pracy związaną z już złożonymi przez Las Palm dokumentami -podaje inwestor.

Adventure World Warsaw Parks & Resort, pierwszy w Polsce i największy w Europie Środkowo-Wschodniej park rozrywki, powstanie pod Grodziskiem Mazowieckim na terenie wsi Kłudno Stare, Tłuste oraz Chlebnia. Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom ponad 50 różnych atrakcji w parku tematycznym, w tym największy w Polsce park wodny oraz strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa hotele tematyczne z ponad 800 pokojami i powierzchniami konferencyjnymi. Otwarcie parku zaplanowano na 2015 rok.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×