Tu jesteś:

Ruszyła modernizacja Dworca Głównego PKP we Wrocławiu

Ruszyły prace przy przebudowie i modernizacji Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Dworzec ma zostać oddany do użytku pod koniec marca 2012 r., koszt całej inwestycji to ok. 324 mln zł.

Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami członek zarządu PKP SA, dyrektor rewitalizacji dworców kolejowych Jacek Przyśluga, realizacja całej inwestycji jest skomplikowana m.in. ze względu na zabytkowe elementy dworca, które muszą zostać poddane rewitalizacji przez konserwatorów.
Inwestycja realizowana pod przewodnictwem firmy Budimex SA zakłada m.in. remont budynku dworca, placu przed obiektem, peronów i wiat. Prace przygotowawcze rozpoczęły się w kwietniu, a obecnie zakończyła się już rozbiórka przylegającego do dworca budynku cargo oraz ściany kasowej w hallu głównym. Z nawierzchni parkingów zdejmowana jest kostka brukowa, trwa także demontaż stropów nad piwnicami.
Prace podzielone zostały na cztery etapy i będą realizowane równolegle na kilku odcinkach, by ograniczyć utrudnienia dla pasażerów i użytkowników dworca. Pierwszy etap zakłada rozpoczęcie przebudowy budynku głównego i pawilonu południowego dworca oraz peronów nr 4 i 5. W czasie drugiego etapu zmodernizowane zostaną tunele dla pieszych i rozpocznie się budowa podziemnego garażu.
Trzeci etap zakłada przebudowę dróg dojazdowych do budynku dworca, montaż tzw. małej architektury i oświetlenia. W ostatnim etapie zakończona zostanie przebudowa budynku dworca głównego i garażu podziemnego. Powstaną wówczas także parkingi.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×