Tu jesteś:

Rozbudowa infrastruktury wokół Galerii Korona Kielce

Gotowa już jest dokumentacja projektowa na przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej i Polnej w Kielcach w okolicy Galerii Korona.

Sto procent kosztów sporej inwestycji drogowej pokryje inwestor budujący Galerię Korona Kielce. - Zdecydowaliśmy się na stuprocentowe finansowanie tej inwestycji w wyniku negocjacji z miastem, które w momencie przygotowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego starało się uzyskać od inwestora jak najwięcej - tłumaczy Piotr Miklaszewski, pełnomocnik spółki Church Land Development, funduszu deweloperskiego, którego głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, inwestor budujący Galerię Korona Kielce.

Ta inwestycja to przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej i Polnej, remont ulicy Polnej oraz przebudowa skrzyżowania ulic Polnej i Radiowej. To pierwszy etap realizowanych przez inwestora prac drogowych. Termin rozpoczęcia robót uzależniony jest od uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, inwestor ma zamiar dokończyć prace do końca roku. Całość tego etapu będzie kosztowała około 6 mln zł.

Inwestor, który w pierwszym kwartale 2012 r. otworzy w mieście Galerię Korona Kielce, zobowiązał się również dofinansować przebudowę ulicy Radiowej i rozbudowę Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Na ten drugi etap prac drogowych w Kielcach przeznaczone zostanie około 3 mln zł. Aleja zyska drugą nitkę. Trwają prace projektowe, realizacja zaplanowana jest na rok przyszły.

Cała wybudowana infrastruktura w obu przypadkach będzie przekazana nieodpłatnie gminie Kielce.

Na trzech poziomach budowanej właśnie Galerii Korona Kielce powstanie 170 lokali handlowo-usługowych z bogatą ofertą gastronomiczną, ale też cześć rozrywkowo-rekreacyjna. Sklepy, salony, butiki, restauracje oraz dziewięć sal kinowych, korty do squasha i fitness klub z basenem zajmą łącznie 38,3 tys. mkw. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×