Tu jesteś:

Rosną ceny działek budowlanych

W większości miast wojewódzkich stawki działek budowlanych wzrosły nawet o 30 proc. w relacji rok do roku. W Warszawie ceny zbliżają się do poziomu 800 zł/mkw.

W większości miast wojewódzkich stawki oczekiwane przez sprzedawców działek budowlanych wzrosły nawet o 30 proc. w relacji rok do roku.

W Warszawie średnia cena ofertowa za działkę budowlaną wyniosła blisko 800 złotych. To prawie 180 zł/mkw. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Tak drogo nie było od początku 2016 roku – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

Podwyżki w samej Warszawie nie odbiły się mocno na cenach w całym województwie – średnia dla województwa mazowieckiego wyniosła w styczniu 2018 r. 185 zł/mkw. – o 9 proc. więcej niż w grudniu ubiegłego roku i o 5 proc. więcej niż w relacji rok do roku. Na ponad 100 zł wyceniano także parcele w województwie pomorskim (163 zł/mkw.) i wielkopolskim (107 zł/mkw.).

Najniższe stawki ofertowe niezmiennie obowiązywały w województwie lubuskim – 49 zł/mkw. W tym regionie doszło jedynie do "kosmetycznych" zmian cen. Niewiele drożej było także w województwie podkarpackim i warmińsko-mazurskim – ok. 60 zł/mkw.

Poza najdroższą Warszawą, w miastach wojewódzkich, stawki nie przekraczały 500 zł/mkw. z jednym wyjątkiem – w Poznaniu sprzedawcy wyceniali swoje ziemie pod budowę średnio na 525 zł/mkw. W Krakowie oczekiwano 450 zł/mkw. a w gdańsku 417 zł/mkw. Najtańszy był Gorzów Wielkopolski, które jako jedyne prezentuje ceny nieprzekraczające 100 złotych – w styczniu 2018 roku było to 73 zł/mkw.

Źródło: bankier.pl, otodom.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×