Tu jesteś:

Rewitalizacja dla szkół

Ponad 19,5 mln zł  przeznaczono dla 23 szkół z obszaru rewitalizacji w Łodzi. 

Ponad 19,5 mln zł na projekty edukacyjne trafi do 23 szkół w Łodzi działających na terenie przeznaczonym do rewitalizacji. Placówki zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, nauczyciele skorzystają ze szkoleń, a uczniowie z dodatkowych zajęć przyrodniczych i cyfrowych.

O dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego mogły się ubiegać szkoły z terenu przeznaczonego do rewitalizacji. To osiem obszarów w centrum Łodzi, na których planuje się m.in. kompleksowe odnowienie ok. 145 budynków, 20 ulic, budowę 7 nowych ulic, posadzenie 1,7 tys. drzew. Łączna wartość tych inwestycji to 1 mld zł.

Rozstrzygnięty niedawno konkurs na projekty edukacyjne to przykład przyjętego w perspektywie UE na lata 2014-2020 podejścia do rewitalizacji jako działania w sferze społecznej. Dofinansowanie projektów edukacyjnych otrzymają nie tylko szkoły podstawowe, lecz także szkoły zawodowe i dwie specjalne, w których doposażone zostaną gabinety do terapii metodą EEG biofeedback oraz metodą Tomatisa. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×