Tu jesteś:

Ratusz potwierdza: II linia metra ruszy po Nowym Roku

- Druga linia metra nie będzie otwarta w tym roku - ogłosiła w piątek Hanna Gronkiewicz-Waltz. Bezpośrednią przyczyną jest wtorkowy pożar akumulatorów na stacji Rondo Daszyńskiego, ale wciąż też trwają odbiory m.in. na Powiślu - informuje gazeta.pl.

Pani prezydent poinformowała, że w czwartek spotkała się ze służbami odpowiedzialnymi za budowę metra, a w piątek z komendantem straży pożarnej. - Doszliśmy do wniosku, że najważniejsza jest ostrożność i odpowiedzialność. Wszystko musi być dokładnie sprawdzone - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że stare akumulatory muszą być wymienione, a te na pozostałych sześciu stacjach skontrolowane.

Najwcześniej w przyszłym tygodniu zostaną wznowione kursy bez pasażerów. W dodatku ich czas będzie wydłużony do dwóch-trzech tygodni. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podała żadnego konkretnego terminu uruchomienia drugiej linii metra. Na pytanie "Gazety Stołecznej", czy to jeszcze możliwe w tym roku, odpowiedziała "nie".

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×