Tu jesteś:

Projektant dworca w Bydgoszczy wybrany

Fot. Fotolia

O zamówienie na wykonanie projektu największej dotychczas modernizacji, prowadzonej przez PKP S.A. tym regionie Polski starały się cztery podmioty. Zwycięzcą zostało konsorcjum firm: Rysy Architekci, Ingenieurburo Dipl. Ingh. Vossing GmbH oraz Voessing Polska.

Oferta Konsorcjum tych trzech firm została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na wykonanie dokumentacji projektowej dworca w Bydgoszczy. Kryterium wyboru oferty była cena oraz czas realizacji zamówienia. Wykonawcy będą mieli 22 tygodnie od podpisania umowy na stworzenie projektu kompleksowej przebudowy obiektu. Umowa z wykonawcą projektu może zostać podpisana po upływie ustawowego, 10-dniowego terminu na składanie odwołań przez uczestników postępowania przetargowego oraz na ewentualną decyzję Urzędu Zamówień Publicznych o objęciu postępowania kontrolą.
– Z niecierpliwością czekamy na koncepcje projektanta – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP. – Już dziś możemy powiedzieć, że będzie to zupełnie inny dworzec. Ze starego zostaną tylko fundamenty i ściany. Dworzec stanie się miejscem, z którego bydgoszczanie będą dumni, do którego będą chętnie przychodzić – zapewnia.
PKP zapowiada, że obydwa budynki dworca zachowają swoją powierzchnię, ale zmiana w ich wyglądzie będzie radykalna. Podróżni zobaczą zupełnie nową elewację i wnętrza budynków, w modernizacji zastosowane zostaną wysokogatunkowe materiały. Teren przydworcowym zostanie na nowo zorganizowany, powstanie tam też parking samochodowy. Zupełnie nowy wygląd zyskać ma również tunel i perony dworca, na które dotrzeć będzie można także windami. Poprzez rozbudowanie przestrzeni komercyjnej, wzbogacona zostanie oferta dla klientów kolei. Całość zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 22 tygodnie na wykonanie dokumentacji. W ramach prac przedstawi on trzy koncepcje przebudowy dworca, spośród których PKP w porozumieniu z władzami Bydgoszczy wybierze ostateczny wariant.

Źródło: PKP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×