Tu jesteś:

Projekt WXCA z nagrodą International Property Awards

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej

W dawnym kamieniołomie w Chęcinach powstało Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej według projektu WXCA, wyłonionego w drodze konkursu. Wyjątkowość obiektu została doceniona przez kapitułę International Property Awards. Autorzy projektu pod koniec września polecą do Londynu, by odebrać  nagrodę.

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, to oddział Uniwersytetu Warszawskiego w Województwie Świętokrzyskim. W pięciu budynkach, połączonych ze sobą parterowymi korytarzami znalazły się między innymi: w części głównej – aula i stołówka, w części laboratoryjno-dydaktycznej – pracownie i sale wykładowe, w kolejnych obiektach – miejsca noclegowe o różnym standardzie, z których korzystać będą studenci, kadra naukowa oraz goście. Na szczególną uwagę zasługuje sala konferencyjna, której ściany są wkomponowane w ukształtowanie terenu nieczynnego kamieniołomu – niecodzienny widok odkrytych skał może podziwiać jednorazowo ponad 240 osób.

WXCA jest pracownią architektoniczną działającą na rynku od 2007 r. W dorobku pracowni są obiekty takie jak muzea, szpitale, dworce czy strzelnice wymagające specjalistycznej wiedzy projektowej i procedur oraz obiekty mieszkalne i komercyjne. Jako laureat międzynarodowego konkursu architektonicznego pracownia realizuje projekt nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej i okolic.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×