Tu jesteś:

Poznań będzie budował Bramę Zachodnią za pół miliarda zł

Stolica Wielkopolski przymierza się do budowy tzw. Bramy Zachodniej, czyli gigantycznego węzła komunikacyjnego w zachodniej części Poznania, przy wjeździe na autostradę do Berlina. Inwestycja połączy tramwaje, autobusy i transport podmiejski w spójną całość. Projekt za pół miliarda zł ma szansę wystartować w już przyszłym roku.

Poza węzłem komunikacyjnym, projekt zakłada powstanie miejsc na działalność usługową i handlową, nie przewiduje za to wielkopowierzchniowego handlu. Inwestycja powstanie w formule PPP i będzie kosztować ponad 500 mln zł.
Jak podał poznański Ratusz,  w tym roku już nie uda się ogłosić postępowania przetargowego i wybrać prywatnego partnera. Realny termin to przyszły rok. Anna Stachowiak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM poinformowała, że projekt znajdzie się w programie finansowym Poznania na lata 2014-2020

Projekt budowy Bramy Zachodniej zakłada wydłużenie trasy i budowę zajezdni tramwajowej, budowę dworca autobusowego z parkingiem, budowę parkingu wielopoziomowego. Dworzec będzie obsługiwał autobusy linii miejskich i podmiejskich.

Źródło: Gazeta Transportowa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×