Tu jesteś:

Powstanie nowy most za Zakopiance

Rozpoczęła się budowa mostu na słynnej Zakopiance. Wartość umowy na projekt i realizację inwestycji opiewa na 12 mln złotych.

Rozpoczęła się budowa mostu w ciągu drogi krajowej nr 47 (Zakopianka) w Białym Dunajcu. W związku z tym, że nowy most powstanie w miejscu starej przeprawy nad potokiem Biały Dunajec, inwestycja zacznie się od budowy mostu tymczasowego. 

Wojewoda Małopolski wydał zgodę na realizację mostu w Białym Dunajcu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Plac budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęły się prace porządkowe. Nowy most powstanie w miejscu istniejącego obecnie, stąd konieczność wybudowanie w pierwszej kolejności tymczasowego obiektu, po którym odbywał się będzie ruch w czasie rozbiórki starego mostu i realizacji inwestycji. Nowy most będzie miał konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Przebudowane zostaną dojazdy po obydwu stronach obiektu. 

Wykonawcą projektu i prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa. Wartość umowy na projekt i budowę nowego mostu to ok. 12 mln zł.  

Stary most w Białym Dunajcu, ze względu na jego zły stan techniczny, nie nadawał się do remontu, stąd decyzja o budowie nowego obiektu. Procedury związane z projektowaniem nowego mostu i uzyskiwaniem decyzji koniecznych do jego wybudowania rozpoczęły się w 2008 r., jednak z powodu licznych protestów i odwołań okolicznych mieszkańców budowa rozpoczyna się dopiero teraz. 

Most tymczasowy ma powstać w ciągu trzech miesięcy, a nowa przeprawa udostępniona zostanie kierowcom do końca 2018 roku. 

Źródło: MI

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×