Tu jesteś:

Powstanie Via Carpatia od Lublina do Kraśnika

GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami drogi S19 między Lublinem a Kraśnikiem. To kolejny odcinek stanowiący część międzynarodowej trasy Via Carpatia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami trzech odcinków drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Kraśnikiem. Dzięki temu w budowie będzie już cały 75-kilometrowy odcinek S19 na południe od Lublina do granicy z woj. podkarpackim, stanowiący część międzynarodowej trasy Via Carpatia. Koszt realizacji 75 km drogi ekspresowej od Lublina do granicy województwa podkarpackiego to ok. 1,85 mld zł (średnio 24,7 mln zł za 1 km). 

- Via Carpatia to trasa, która powstaje dzięki determinacji rządu i wysiłkom wszystkich, którym leży na sercu rozwój Polski Wschodniej. Cały polski odcinek, który jest realizowany w ciągu drogi ekspresowej S19, ma zagwarantowane finansowanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych. Dzięki temu podpisujemy umowy na budowę kolejnych odcinków S19 oraz na opracowanie dokumentacji technicznej, niezbędnej do realizacji trasy – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 

Aldesa Construcciones Polska zaprojektuje i zbuduje dwa skrajne odcinki S19: pomiędzy węzłami Lublin Węglin i Niedrzwica Duża (długość 12 km, wartość prac budowlanych 312,2 mln zł) oraz obwodnicę Kraśnika (10 km za 319,5 mln zł). Środkowy odcinek, od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ, zaprojektuje i wykona firma Mota-Engil Central Europe (ok. 20 km za 498 mln zł). Łączna wartość trzech odcinków to blisko 1,13 mld zł.         

W ramach inwestycji zaplanowano budowę 5 węzłów drogowych, czterech par Miejsc Obsługi Podróżnych, 32 mostów i wiaduktów, dziewięciu przejść dla zwierząt i trzech kładek dla pieszych. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 roku. 

Ogłoszony został również przetarg na rozszerzone Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla S19 na terenie woj. mazowieckiego.                                           

Źródło: MI

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×