Tu jesteś:

Powstanie S7 na północ od Krakowa

Droga ekspresowa S7 powstaje, by usprawnić ruch na kierunku północ - południe Polski.  GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą odcinka j trasy S-7 od Widomej do Szczepanowic.                            

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą odcinka j trasy  S-7 od Widomej do Szczepanowic. Podpisanie kolejnej umowy na odcinek S7 od Krakowa do Widomej jest planowane w lutym 2018 r. Na terenie województwa małopolskiego w eksploatacji są ponad 22 km drogi ekspresowej S7, prawie 55 km jest w trakcie procedury przetargowej, a blisko 17 km w realizacji.

Droga ekspresowa S7 powstaje, by usprawnić ruch na kierunku północ - południe Polski. Połączy bezpośrednio Gdańsk, Warszawę i Kraków. Budowa przyczyni się również do aktywizacji gospodarczej terenów położonych w otoczeniu inwestycji i uporządkowania układu komunikacyjnego w północno – wschodniej części aglomeracji krakowskiej. 

Poprzez węzeł Kraków Mistrzejowice S7 połączy się z drogą ekspresową S52, będącą Północną Obwodnicą Krakowa. 

Umowa na projekt i budowę 14 km drogi ekspresowej S7 węzeł Szczepanowice – węzeł Widoma została podpisana z firmą Mota Engil Central Europe SA, która wybuduje trasę za 508,1 mln zł. Gwarancja na wykonane prace wyniesie 10 lat. 

Odcinek S7 Szczepanowice – Widoma stanowić będzie jednocześnie obwodnicę dla miejscowości Książ Wielki, Miechów i Słomniki. Odcinek powstanie w ramach 55,6-kilometrowej trasy od granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego do Krakowa, która została podzielona na trzy części realizacyjne. Powstanie 8 węzłów: Książ, Miechów, Szczepanowice, Widoma, Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów. 

W ramach budowy S7 powstaje odcinek ekspresowej Zakopianki pomiędzy Lubniem a Rabką-Zdrojem.Pozwoli  to na znaczące skrócenie podroży na południe kraju, zarówno w kierunku Zakopanego, jak i do przejścia granicznego w Chyżnem. 

Źródło: MIB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×