Tu jesteś:

Pomorskie dostanie pieniądze na drogi lokalne

Pomorskie w ramach rządowego programu na otrzyma ponad 27 mln zł na poprawę stanu dróg lokalnych. 

Pomorskie w ramach rządowego Programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury w gminach i powiatach otrzyma ponad 27 mln złotych. Samorządy mogą składać wnioski do 15 kwietnia.

Rządowe wsparcie na poprawę stanu dróg w gminach i powiatach to, na razie, jednoroczny program. 

Program umożliwia dofinansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg lokalnych w wysokości 60 lub 80 proc. w zależności od wskaźnika dochodów podatkowych na jednego mieszkańca w danej gminie czy powiecie. Gmina może złożyć wniosek o dofinansowanie jednego zadania, a miasto na prawach powiatu lub powiat – dwóch zadań. Samorząd będzie mógł otrzymać maksymalnie do 5 mln zł.

Chodzi tu głównie o poprawę dostępności do centrów gospodarczych lub społeczno-kulturalnych, do terenów inwestycyjnych oraz o poprawę węzłów łączących drogi gminne i powiatowe z drogami wyższego rzędu. Dofinansowanie może być też przeznaczone na inwestycje w skrzyżowania, obiekty mostowe (most, wiadukt, estakada, kładka), sygnalizację świetlną, ciągi piesze lub pieszo-rowerowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych.

Celem tych inwestycji jest m.in. zwiększenie mobilności pracowników i społeczności lokalnej. 

Największe szanse realizacji mają projekty, które mają już gotową dokumentację projektowo-techniczną i pozwolenie na budowę. Można też zgłosić projekty, które są w trakcie realizacji przez samorządy lub planowana jest ich realizacja na ten rok. 

Pomorski urząd wojewódzki zapewnił, że wszystkie samorządy zostały już poinformowane o rozpoczęciu programu. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×