Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Infrastruktura
  •  Polimex-Mostostal prowadzi rozmowy z bankami i obligatariuszami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia

Polimex-Mostostal prowadzi rozmowy z bankami i obligatariuszami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia

Polimex-Mostostal realizuje zakrojony na szeroką skalę plan działań mających na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania, poprawę płynności finansowej, obniżenie zadłużenia, a w efekcie końcowym wzrost wyników.

- Opracowano wstępny program finansowania Polimexu-Mostostalu.  Na jego  podstawie rozpoczęte zostały rozmowy ze wszystkimi wierzycielami finansowymi Spółki,  w szczególności z bankami oraz obligatariuszami, mające  na celu uzgodnienie nowych, wydłużonych terminów wykupu obligacji oraz spłaty kredytów - informuje Konrad Jaskóła, Prezes Zarządu.

Uczestnicy rozmów mają na celu uzgodnienie czasowego wstrzymania się z egzekwowaniem spłaty przez Spółkę zobowiązań  finansowych. 

- W tym czasie Polimex-Mostostal planuje uzgodnić z wierzycielami zmiany  warunków udzielonego Spółce finansowania obejmujące odroczenie terminów spłat oraz poziomy wskaźników finansowych, które będą obowiązywały Spółkę – dodaje Prezes Jaskóła. 

 - Spółka prowadzi normalną działalność operacyjną, generującą zysk.  Rozliczamy się z  podwykonawcami i dostawcami na bieżąco. Na to nakładamy ścisłą, wewnętrzną dyscyplinę finansową i obniżamy koszty funkcjonowania - uzupełnia Prezes Jaskóła.

W wyniku skutecznie prowadzonej ofertacji Polimex-Mostostal zgromadził ogromny portfel podpisanych kontraktów, który sięga kilkunastu miliardów zł. Zapewnia to realizację  większości budżetu w bieżącym roku oraz w stanowi solidną podstawę dla prowadzonej działalności w latach kolejnych.

 - Podjęte w Polimexie-Mostostalu doraźne i długoterminowe działania w tym rozmowy z wierzycielami i procesy restrukruryzacyjne, mają na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania, poprawę płynności finansowej, obniżenie zadłużenia oraz w efekcie końcowym wzrost wyników, poprawią one także wydajność pracy oraz zoptymalizują gospodarowanie zasobami ludzkimi   - podsumowuje Prezes Konrad Jaskóła.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×