Tu jesteś:

Platinum Properties Group S.A. aktualizuje prognozy finansowe w drodze na GPW

Platinum Properties Group S.A, notowana na rynku New Connect spółka deweloperska, która w przyszłym roku planuje zadebiutować na GPW, dokonała aktualizacji prognoz finansowych grupy. Największy wpływ na decyzję spółki miała zmiana parametrów inwestycji Svetly Dali i dostosowanie prognoz do zmieniającej się koniunktury gospodarczej oraz sytuacji na moskiewskim rynku nieruchomości.

PPG S.A. zaktualizowała  zarówno prognozy dotyczące przychodów jak i zysku netto grupy zwiększając min. spodziewany zysk netto w 2011 roku z wcześniej planowanych 21 mln zł do 34 mln zł. Jak podkreśla Platinum Properties Group S.A. nowe prognozy (w odróżnieniu od poprzedniej projekcji finansowej) zostały poddane audytowi biegłych rewidentów w związku z zaawansowanymi pracami, dotyczącymi emisji akcji oraz przeniesienia notowań z rynku NewConnect na GPW. – Jesteśmy przekonani, że prezentowane prognozy są dokładne, uwzględniają aktualny postęp prac i jednocześnie pokazują potencjał Spółki w panującej koniunkturze - zwłaszcza projektu Svetly Dali - mów Gustaw Groth – Wiceprezes zarządu PPG S.A.

PPG S.A. w dzisiejszym komunikacie odwołała dotychczasowe prognozy finansowe i jednocześnie opublikowała nowe. W świetle aktualizacji prognozy finansowej – przychody ogółem netto mają wynieść w 2011 roku 51 mln zł (poprzednio 11 mln zł), zaś w 2012 roku 53 mln zł (poprzednio 65 mln zł). Większe zmiany zaszły w przypadku przychodów jakie PPG S.A. spodziewa się osiągnąć w 2013 i 2014 roku. Mają się one zamknąć się odpowiednio kwotą 504 mln zł, i 619 mln zł, podczas gdy poprzednia projekcja zakładała osiągnięcie  analogicznie 587 mln zł i 599 mln zł.

W przypadku aktualizacji zysku netto grupy, prognoza zakłada osiągnięcie w 2011 roku 34 mln zł (wobec wcześniej planowanych 21 mln zł). W roku 2012 PPG S.A. spodziewa się wypracować 18 mln zł czystego zysku (przy poprzedniej projekcji było to 26 mln zł) zaś w 2013 roku zysk netto ma wynieść 19 mln zł (poprzednio 57 mln zł). W roku 2014 prognozowany zysk wyniesie 65 mln zł (wobec planowanych wcześniej 112 mln zł).

PPG S.A. nabyła w grudniu ub. r. udziały w spółce Svetly Dali, do której należy 69 hektarów ziemi pod Moskwą. Cena nabycia 100 proc. udziałów w Spółce Rosyjskiej wyniosła około 100 mln USD. By sfinalizować transakcję, Spółka przeprowadziła największą na New Connect emisję akcji o wartości 250 mln zł. Platinum Properties Group S.A. to holding firm, zajmującym się inwestowaniem, obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Podmiotem dominującym w Grupie jest Platinum Properties Group S.A. Spółka od października 2009r. jest notowana na rynku New Connect. W 2012r. akcje spółki zostaną przeniesione na rynek podstawowy GPW.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×