Tu jesteś:

Pierwsze dworce PKP zmieniają właścicieli

Wielkopolskie Boszkowo i lubuskie Kursko – to pierwsze dworce PKP, które znalazły nabywców w przetargach organizowanych w ramach projektu „Dworzec na własność.” Jeszcze w tym roku spółka zamierza sprzedać 52 kolejne dworce, najwięcej w województwie śląskim.

Dworzec w Boszkowie został sprzedany za cenę wywoławczą, czyli 45 tys. zł. Kupiły go dwie osoby prywatne. Zwycięzcy licytacji staną się nowymi właścicielami obiektu po podpisaniu aktu notarialnego. Nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, w jaki sposób zagospodarują budynek. Wśród pomysłów pojawia się otwarcie małej kawiarenki lub wykorzystanie dworca jako domku wypoczynkowego. Dworzec w Boszkowie ma powierzchnię 70,3 mkw. Wraz z nim sprzedany został grunt o powierzchni  2,4 tys. mkw.
Dworzec PKP w Kursku kupił dotychczasowy najemca, który prowadzi w budynku działalność gospodarczą. Nieruchomość, na którą składa się grunt o powierzchni 1,3 tys. mkw. i budynek dworca o pow. użytkowej 304 mkw., została sprzedana za 102 tys. zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×