Tu jesteś:

PKP z kolejnymi modernizacjami

PKP S.A. prowadzi program modernizacji dworców polskich kolei – Program Inwestycji Dworcowych. Jedną z realizowanych inwestycji jest modernizacja dworca w Chojnowie. Spółka podpisała umowę z wykonawcą, który zajmie się przebudową dworca kolejowego w tym mieście. Prace zrealizuje firma SKB S.A. z Warszawy. Planowany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał  przyszłego roku.

Dworzec w Chojnowie zostanie poddany gruntownej przebudowie. Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną dostosowane do nowych funkcji takich jak biuro obsługi klienta, poczekalnia kolejowa, poczekalnia autobusowa, punkt przedszkolny. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe.

Termin zakończenia modernizacji to przełom IV kwartał 2018 r. i I kwartału 2019 r. Inwestycję zrealizuje firma SKB S.A.  Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa. 

Źródło: PKP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×