Tu jesteś:

PKP przekaże grunty z małych miast

Nieruchomości w miejscowościach poniżej 20 tys., należących do kolei, nadających się pod budowę mieszkań, jest więcej niż w dużych miastach.

PKP SA przekazały już na potrzeby programu Mieszkanie plus 238 nieruchomości w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, m.in. w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie. 

Kolej jest jednym z większych właścicieli nieruchomości, które można w różny sposób zagospodarować. PKP SA zamierza na części swoich nieruchomości budować biurowce, hotele, a także apartamentowce. 

Nieruchomości w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, należących do kolei, nadających się pod budowę mieszkań, jest bardzo dużo, więcej niż w dużych miastach. 

- Przygotowujemy wykaz gruntów w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, które nadają się na Mieszkanie plus. Do KZN przekazaliśmy już grunty o powierzchni 600 hektarów, o wartości około 1 mld zł. Przekazaliśmy je w kilku transzach. KZN powinien do połowy roku zdecydować, którymi działkami jest zainteresowany - powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. 

Ustawa o KZN weszła w życie 11 września ub. roku. Dzięki niej powstał tzw. bank ziemi, który odpowiada za zagospodarowanie nieruchomości Skarbu Państwa. Grunty, które wchodzą do KZN, mają zostać przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×