Tu jesteś:

PKP modernizuje przejazdy kolejowe

Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz likwidacja ograniczeń prędkości - to efekty modernizacji 182 przejazdów kolejowo–drogowych w całym kraju. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowy na realizację prac w ramach projektu wartego 256,7 mln zł. 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały prace na 182 przejazdach kolejowo – drogowych położonych na 73 liniach kolejowych w Polsce. Dzięki inwestycjom zapisanym w Krajowym Programie Kolejowym polska kolej nie tylko lepiej łączy regiony, ale staje się bezpieczniejsza. Służą temu modernizacje linii, które obejmują również skrzyżowania torów z drogami, a także osobne projekty, dotyczące montażu nowych urządzeń na przejazdach kolejowo drogowych i budowy bezkolizyjnych skrzyżowań. 

W ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na 121 przejazdach i przejściach zostaną zamontowane dodatkowe urządzenia sygnalizacyjne, m.in. rogatki i sygnalizatory świetlne. W tej grupie są także półrogatki i sygnalizacja na 2 przejściach przez tory dla pieszych. Na 61 przejazdach nowoczesne urządzenia zastąpią już wyeksploatowany sprzęt. 

W ramach rozpoczętego projektu, najwięcej skrzyżowań linii kolejowych z drogami, znajduje się na terenie woj. mazowieckiego (21), dolnośląskiego (20) i małopolskiego (18). 

PLK w ramach inwestycji zmodernizują m.in. 11 przejazdów na linii nr 26 z Radomia do Łukowa, 10 przejazdów na trasie Katowice – Legnica, 9 przejazdów na linii nr 7 z Warszawy do Dorohuska (przez Lublin), 6 przejazdów na linii nr 27 z Nasielska do Torunia,  6 przejazdów na linii nr 94 Kraków Płaszów – Oświęcim. 

Realizację inwestycji w formule "projektuj i buduj" zaplanowano na lata 2017–2020. Projekt o łącznej wartości 256,7 mln zł (budowa i nadzór) został podzielony na 5 zadań. Wartość podpisanych dziś umów z wykonawcami wynosi ok. 241 mln zł. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×