Tu jesteś:

PKP PLK przygotowują program rozwoju na najbliższe lata

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują program rozwoju infrastruktury kolejowej w Polsce na najbliższe kilkanaście lat.

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują program rozwoju infrastruktury kolejowej na najbliższe kilkanaście lat. Program zostanie przedstawiony w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Jednym z elementów planu poprawy infrastruktury kolejowej będzie powrót do elektryfikacji kolejnych linii                                                                              

-Potrzebujemy środków finansowych na utrzymanie infrastruktury, aby utrzymać odpowiednie standardy i musimy być jako kolej konkurencyjni do przewozów drogowych. Rozwój infrastruktury kolejowej zakłada nie tylko remonty już istniejących szlaków kolejowych, ale i budowę nowych linii. np. Modlin - Płock - Włocławek w stronę Bydgoszczy – ocenia Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.

Cały czas modernizowane są główne ciągi towarowe należące do sieci TEN-T (Transeuropejska Sieć Transportowa). Modernizowane są wszystkie stacje, tak aby mogły przyjmować pociągi towarowe o długości 740 m, bo takie są standardy na międzynarodowej sieci kolei europejskich m.in. ważne są prace na stacjach linii Poznań

Na 2017 rok PKP PLK otrzymały z budżetu na utrzymanie infrastruktury kolejowej 2,9 mld zł.

Prezes Merchel przyznał, że spółka jest w dość trudnej sytuacji w związku z odwołaniami od wyników przetargu na roboty związane z modernizacją systemów sterowania na linii Otwock - Lublin. Spółka rozmawia z potencjalnym wykonawcą. Jeśli wkrótce zacznie prace to jeszcze jest szansa, że zdąży w terminie.

Opr.aw

 Źródlo: PAP

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×