Tu jesteś:

PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury, specjalizujące się w budowie i modernizacji infrastruktury kolejowej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą właścicielem znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. Zasoby PNI będą wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak  inwestycyjnych. 

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o. o. (PNI) to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dostrzegając ogromy potencjał PNI, złożył 5 kwietnia 2018 r. ofertę nabycia przedsiębiorstwa, które znajdowało się w upadłości likwidacyjnej. Była to jedyna oferta w tym postepowaniu na zakup całości PNI. 

Wykwalifikowana kadra PNI, doświadczenie w branży budownictwa kolejowego oraz posiadany sprzęt będą wsparciem dla PLK przy pracach związanych zarówno z utrzymaniem infrastruktury kolejowej, jak i robotami inwestycyjnymi. 

Decyzja PKP Polskich Linii Kolejowych oznacza, że jej pracownicy nie stracą zatrudnienia, a będą nadal działać dla PLK. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×