Tu jesteś:

PKP PLK będzie miało system za 2,3 mld

Konsorcjum z Wasko, Pozbudem i Herkulesem podpisało z PKP PLK umowę za 2,3 mld złotych. 

Konsorcjum Nokia Solutions and Networks oraz spółek zależnych Wasko, Pozbudu i Herkulesa podpisało umowę z PKP PLK na budowę systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Wartość oferty to 2,3 mld złotych netto.

Oferta została złożona przez konsorcjum firm: Nokia Solutions and Networks, SPC-1 (spółka zależna Wasko), SPC-2 (spółka zależna Pozbudu T&R) oraz SPC-3 (spółka zależna Herkulesa). 

Przedmiotem oferty jest zaprojektowanie, dostawa i wykonanie wszystkich niezbędnych prac oraz robót budowlanych w celu wdrożenia na liniach kolejowych w Polsce sieci GSM-R jako dedykowanego dla kolei systemu bezprzewodowej łączności cyfrowej. 

Firmy informowały wcześniej, że około 22 proc. wartości oferty przypada na spółkę zależną Wasko, a 31,77 proc. na spółkę zależną Pozbudu. Zakres prac, które ma wykonać spółka z grupy Herkules został wyceniony na 300 mln złotych.  

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×