Tu jesteś:

PKP Cargo zwiększy udział w rynku krajowym

W nadchodzących latach PKP Cargo chce rozwijać się organicznie oraz poprzez przejęcia i akwizycje. W 2022 roku chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym w pracy przewozowej.

W 2017 r. udziały rynkowe Grupy PKP Cargo według pracy przewozowej w Polsce wyniosły 51,6 proc. Oczekiwany udział grupy  to 53,9 proc. w 2018 roku. PKP Cargo chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym pod względem pracy przewozowej w 2022 roku.

W nadchodzących latach PKP Cargo chce rozwijać się organicznie oraz poprzez przejęcia i akwizycje. Ma potencjał do rozwoju zarówno na rynku krajowym, jak i w regionie.

Zarząd przyznaje, że trwają prace nad dużym projektem logistycznym typu joint-venture, który wzmocni  pozycję firmy m.in. w ramach Jedwabnego Szlaku. Szczegóły tego projektu zostaną podane najdalej do końca tego roku. Poza tym jest jeszcze kilka innych, analizowanych obecnie projektów.  PKP Cargo zainteresowane jest  projektami zarówno na rynku krajowym, jak i na rynku europejskim. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×