Tu jesteś:

Olsztyn: remont teatru zakończony

Po trzech latach rewitalizacji olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza wraca do odnowionej siedziby.

W ramach inwestycji przeprowadzono remont i modernizację budynku teatru w celu podniesienia jego standardu i warunków użytkowania. Wykonano prace budowlane w obrębie bryły budynku, dzięki czemu trzy sale teatralne, widownia, zaplecze i foyer osiągnęły lepszy standard. Dodatkowo powstał łącznik między budynkiem głównym, a Studium Aktorskim. Projekt objął także remont elewacji, schodów wejściowych i ogrodzenia posesji. Koncepcję przebudowy wykonało biuro projektowe MAAG, a lider konsorcjum wykonującego prace to „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding.

Remont obiektu był dofinansowany unijnymi pieniędzmi. Całkowity koszt projektu to ponad 42,3 mln zł, z czego 23,3 mln zł pozyskano z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wkład własny do projektu w wysokości prawie 18,5 mln zł pochodził ze budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×