Tu jesteś:

Obwodnica połączy Szczecin z autostradą

GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic, która połączy Szczecin z autostradą  A6. Inwestycję o wartości 114 mln zł zrealizuje spółka Energopol Szczecin. 

GDDKiA podpisała (9 marca b.r.) umowę na realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Inwestycję o długości 6,5 km zrealizuje firma Energopol Szczecin SA. Umowa na zaprojektowanie i budowę tej drogi opiewa na kwotę 141 mln zł. 

Droga ta będzie nowym połączeniem Szczecina z autostradą A6. Jej początkowy fragment, z nowym węzłem drogowym Szczecin Zachód (Kołbaskowo), będzie początkiem planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.  

Obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu DK nr 13 będzie dwujezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Trasa wyprowadzi ruch w relacji Szczecin – autostrada A6 z podszczecińskich miejscowości Przecław i Warzymice. W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: węzeł Przecław na drodze Przecław – Ustowo oraz węzeł Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6. Wraz z uruchomieniem nowego węzła zostanie zamknięty obecnie funkcjonujący, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku i nie spełnia współczesnych parametrów technicznych. 

Dzięki nowej drodze oddzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego. Poprawi się też skomunikowanie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych. 

Jak zapowiada GDDKIA Szczecin, pierwsze 15 miesięcy realizacji kontraktu to prace projektowe i uzyskiwanie decyzji ZRID, po jej wydaniu ruszą roboty budowlane. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w II kwartale 2021 roku. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×