Tu jesteś:

OT Logistics wchodzi na giełdę

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny OT Logistics związany z pierwotną ofertą publiczną akcji spółki.

Prospekt emisyjny dotyczy oferty publicznej akcji serii A i B oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A i B oraz praw do akcji serii B. Z giełdowego debiutu grupa chciałaby pozyskać ok. 60 mln zł na inwestycje portowe w Trójmieście.

Logistyczny gigant OTS Logistics (przedtem Odratrans) świadczy na terenie Polski i Niemiec usługi żeglugi śródlądowej, spedycji morskiej oraz kolejowej. W 2012 r. wypracowała prawie 500 mln zł przychodów. Jest obecnie właścicielem 95 proc. akcji portu w Świnoujściu, w którym zamierza uruchomić terminal kontenerowy. W 2004 r. przejęła Żeglugę Bydgoską, a w  2007 r. kupiła berlińską Deutsche Binnenreederei AG, stając się największym podmiotem transportu wodnego śródlądowego we wschodnich i środkowych Niemczech. Przejęła również Retrans Cargo, wkraczając na rynek spedycji i logistyki. OT Logistics ma oddziały w Rotterdamie, Berlinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach i Szczecinie. Uzupełnienie działalności stanowią przychody z wykorzystania infrastruktury grupy, w skład której wchodzą udziały w Porcie Handlowym w Świnoujściu i porcie w Kołobrzegu oraz terminal kolejowy w Świsłoczy (Białoruś)i udziały w terminalu w Medyce. Do grupy należy łącznie 13 spółek. OT Logistics ma obecnie 80 proc. udziału w rynku transportu śródlądowego w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×