Tu jesteś:

Mostostal zbuduje terminal w Szymanach

Mostostal Warszawa wygrał przetarg na budowę terminala pasażerskiego na lotnisku regionalnym dla Warmii i Mazur w Szymanach. W przetargu startowało 12 firm. Mostostal zaoferował 45,5 mln złotych.

Budowę lotniska dla Warmii i Mazur realizuje spółka samorządu wojewódzkiego Warmia i Mazury. Jej prezes Leszek Krawczyk powiedział, że zwycięska spółka podała termin zakończenia budowy terminalu na koniec sierpnia 2015 roku. Port lotniczy musi zacząć działać w 2015 roku, aby nie przepadła dotacja unijna. Koszt całej inwestycji, w tym budowy płyty lotniska oraz terminalu, szacowany jest na 205 mln złotych, unijne dofinansowanie ma wynieść 76 proc.

Był to drugi przetarg na wykonawcę tego terminalu. Wyniki pierwszego zakwestionowała Krajowa Izba Odwoławcza.

Regionalny port w Szymanach zajmie miejsce dawnego lotniska wojskowego. Do końca II wojny światowej korzystało z niego lotnictwo niemieckie, a potem polskie lotnictwo wojskowe. Od 1996 r. na mocy decyzji ministra obrony narodowej służyło potrzebom lotnictwa cywilnego.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×