Tu jesteś:

Miliardy na dworce i szlaki kolejowe

Rząd zapowiada inwestycje w infrastrukturę kolejową PKP za 100 mld złotych. Pieniądze przeznaczone będą na remonty dworców i przebudowę szlaków.

Blisko 100 miliardów złotych ma kosztować łącznie ma realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków. PKP realizuje aktualnie wielkie zadania, które dostosowują spółkę i jej infrastrukturę do potrzeb XXI wieku.

 - PKP dzisiaj to wyzwania na kwotę 100 mld zł – zapowiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Wyliczył przy tym m.in., że przebudowa krajowych szlaków kolejowych w najbliższych latach pochłonie 67 mld zł, a na utrzymanie sieci kolejowej - co jest niezmiernie ważne – przeznaczonych zostanie ok. 24 mld złotych.

Jak zaznaczył minister, w tych planach nie może nie być miejsca na politykę dworcową. Przyznał też, że budynek dworca PKP we Włocławku, jak wiele podobnych obiektów, wymaga modernizacji, przebudowy i dostosowania dla potrzeb podróżnych, bo podróż to nie tylko przejazd pociągiem, ale także wygodny przystanek, bezpieczny peron i budynek dworcowy, w którym każdy podróżny może znaleźć schronienie.

Program modernizacji dworców kolejowych obejmie w sumie ok. 200 budynków w całej Polsce.

Źródło: PAP, MI

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×