Tu jesteś:

Metrostav podpisał umowę z GDDKiA, przebuduje warszawski Most Grota i Trasę AK

Trasę Armii Krajowej oraz Most Grota - Roweckiego w Warszawie przebuduje do parametrów drogi ekspresowej czeski Metrostav. GDDKIA podpisała dziś umowę z wykonawcą.

Metrostav na realizację zadania ma 27 miesięcy od podpisania umowy, czyli do października 2015 r. Wartość kontraktu to 796 mln zł. Wykonawca dostosuje prawie pięciokilometrowy odcinek Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej i wyremontuje Most Grota - Roweckiego. Przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu im. Grota Roweckiego, gdzie w docelowym układzie będzie miał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego. Na czas budowy wykonawca ma zapewnić kierowcom przejazd dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×