Tu jesteś:

Łódzkie plany do 2050 roku

Łódzki magistrat opracował całościowe studium zagospodarowania przestrzennego tej aglomeracji do 2050 roku. Łódź będzie podzielona na strefę ogólnomiejską i wielkomiejską, zyska też podłączenia do autostrad.

Nowe studium zagospodarowania przestrzennego, przygotowane przez Urząd Miasta Łodzi, zawiera plany rozwoju aglomeracji do 2050 roku. -Dokument, który przedkładamy mieszkańcom, jest jednym z najważniejszych procedowanych obecnie w Urzędzie Miasta Łodzi. Mówi on bowiem o planach rozwoju miasta do 2050 roku. Pokazuje założenia, które chcielibyśmy realizować w Łodzi przez kolejnych kilkadziesiąt lat"– podkreślił wiceprezydent Wojciech Rosicki.

Urzędnicy liczą na  aktywność Łodzian, którzy mogą i powinni włączyć się  w proces opracowywania studium. Najważniejszymi elementami nowego studium są kierunki działań dla rozwoju układu komunikacyjnego i terenów pod zabudowę. Plan zabudowy Łodzi zakłada podzielenie miasta na dwie strefy - wielkomiejską oraz ogólnomiejską. W strefie wielkomiejskiej, która obejmuje centrum miasta, zostaną zachowane i objęte ochroną dobrze zakonserwowane obszary historyczne. Tereny słabiej zagospodarowane będą tak przekształcane, by poprawić standard zamieszkania i zwiększyć obszary zieleni.

W strefie ogólnomiejskiej natomiast określono, gdzie powstaną zabudowy: mieszkaniowa - jednorodzinna, wielorodzinna i rezydencjonalną; przemysłowa- uciążliwą i nieuciążliwą dla otoczenia. Zaplanowano tereny zielone, wyłączone spod zabudowy. Studium wskazuje również priorytetowe inwestycje na najbliższe lata: podłączenia do autostrad i dróg szybkiego ruchu m.in. poprzez budowę obwodnicy Nowosolnej i przedłużenie al. Włókniarzy do S14; dopięcie układu obwodnic Śródmieścia i wyznaczenie sieci dróg północ-południe oraz wschód-zachód, gdzie dominującym będzie ruch kołowy.
Władze Łodzi liczą na to, że gotowe studium uda się uchwalić do końca 2017 roku.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×