Tu jesteś:

Litwini zbudują nam parkingi

Niedawno największa polska spółka budująca parkingi została sprzedana w całości litewskiemu operatorowi. Nowa strategia zakłada budowę parkingów także w formie Partnerstwa Publiczno Prywatnego.

Firma City Parking Group (CPG), największy operator na rynku zarządzania parkingami w Polsce, przeszła do litewskiego Lords LB Asset Managment, który poprzez Energy and Infrastructure SME Fund, nabył 100 proc. jej akcji.

-Fundusz będzie wspierał CPG w realizacji skomplikowanych i angażujących kapitałowo inwestycji w infrastrukturę parkingową w polskich miastach.Jesteśmy gotowi wspomóc wszystkich potencjalnych udziałowców tego typu przedsięwzięć w kolejnych projektach - mówi zarządzający Energy and Infrastructure SME Fund Jonas Kimontas.

Spółka chce budować parkingi miejskie w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). -Widzimy duże możliwości w rozwoju PPP w obszarze parkingów w miastach i mi miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. W ciągu najbliższych 5-7 lat CPG będzie w stanie partycypować w kilku tego typu projektach- mówi Nichał Wikliński, prezes City Parking Group.

Grupa zarządza ok. 165 tys. miejsc parkingowych, co daje jej 10-procentowy udział w całym rynku w Polsce-  zarówno w przedsięwzięciach komercyjnych, jak i obszarach płatnego parkowania będącego w gestii miast.

Spółka Lords LB Asset Managment zarządza 14 funduszami, których aktywa osiągnęły 324 mln euro wartości na koniec czerwca 2017 roku. Skupia się głównie na nieruchomościach.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×