Tu jesteś:

Kolejne zmiany na Lotnisku Chopina w Warszawie

Za kwotę ponad 44,5 mln zł netto zostanie rozbudowana płyta Lotniska Chopina w Warszawie. Prace na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” wykona Skanska.

W ramach umowy Skanska rozbuduje pole wzlotów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zbudowana zostanie także płaszczyzna odladzania wraz z przebudową drogi kołowania. Firma wykona nową konstrukcję płyty odladzania wraz z nawierzchnią z betonu cementowego, sieć drenaży, sieci elektryczne, teletechniczne i wodno-kanalizacyjne. Prace mają zakończyć się do listopada 2014 r.

– Wykonamy płytę do odladzania samolotów, która będzie podzielona na dwie części o wymiarach ok. 150 x 86m i ok. 89 x 55m – mówi Robert Wójcik, menadżer projektu Skanska.

– Pomiędzy płytami powstaną miejsca do postoju samochodów do odladzania wraz z miejscem na posadowienie trzech kontenerów koordynacyjnych dla agentów obsługi naziemnej.Nowa płaszczyzna odlodzeniowa w tej części lotniska będzie miała dwa stanowiska do odladzania dla dużych samolotów kodu E oraz dwa dla średnich kodu C. Płaszczyzna będzie zlokalizowana w optymalny sposób tak, aby samolot po przejściu procedury odladzania i ewentualnego zabezpieczenia przeciwoblodzeniowego mógł jak najszybciej wystartować – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×