Tu jesteś:

Kiedy będzie gotowy ZSIN?

Nie wszystkie samorządy angażują się w realizację Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach. Jego budowa przeciąga się od lat i może nie zostać dokończona  w obecnej formule.

Na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zastanawiano się nad tym, czy powiaty w dostatecznym stopniu zaangażowały się w budowę Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach. Obecni na spotkaniu ustalili, że nie wszystkie samorządy aktywnie realizują wspólne przedsięwzięcie, jakim jest wdrożenie ZSIN. Wiceminister Tomasz Żuchowski podkreślił, że wdrożenie systemu jest uzależnione od pełnej współpracy wszystkich współtworzących go organów-  zarówno po stronie samorządu terytorialnego jak i administracji rządowej. Jednakże brak zainteresowania dla tego przedsięwzięcia rodzi wątpliwości co do możliwości  zrealizowania tego projektu w obecnej formule.

Zdaniem wiceministra, mimo poniesionych nakładów finansowych oraz działalności pełnomocników rządu ds. ZSIN, daleko jeszcze  do zakończenia budowy systemu. Termin realizacji systemu minął we wrześniu 2016 r., ale zebrane  wśród samorządów stanowiska i ankiety nie umożliwią wskazania konkretnej daty jako docelowej dla  jego pełnego wdrożenia.
Przedstawiciele strony samorządowej deklarują poparcie dla pełnego  wdrożeniem ZSIN i  swoje zaangażowani w działaniach służących temu celowi. W ocenie samorządowców, dalsze działania powinna poprzedzić rzetelna i kompleksowa analiza stanu obecnego. Wspólne działanie JTS i rządu w tym zakresie pozwoliłoby zracjonalizować wdrażanie systemu.

Źródło: MIB

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×