Tu jesteś:

KE przeznaczy 790 mln euro na polskie drogi

Polska otrzyma prawie 790 milionów euro z Unijnego budżetu na trzy duże projekty infrastruktury drogowej.

Polska otrzyma prawie 790 milionów euro z Unijnego budżetu na trzy duże projekty infrastruktury drogowej. Pieniądze zostaną przekazane z Funduszu Spójności.

Komisja Europejska poinformowała, że trzy projekty mają zwiększyć spójność terytorialną Polski i poprawić połączenia z Niemcami, z innymi krajami Europy Zachodniej oraz sąsiednimi państwami na Wschodzie.

Unijna komisarz do spraw polityki regionalnej napisała, że pierwszymi beneficjentami będą Polacy, bo poprawi się bezpieczeństwo dróg, skróci czas połączeń, a na lepszych połączeniach skorzysta też europejska gospodarka. Prawie 125 mln euro zostało przekazanych na budowę odcinka autostrady S6 między Goleniowem i Kiełpinem w północno-zachodniej części kraju. Ponad 270 mln euro zostanie przeznaczone na sfinansowanie budowy autostrady S17 między Garwolinem i Kurowem we wschodniej Polsce. Natomiast prawie 390 mln euro zainwestowano w nowy odcinek drogowy na południowy wschód od Warszawy, na autostradzie S2, by poprawić przepustowość na obrzeżach stolicy.

Źródło: IAR -Brukselu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×