Tu jesteś:

JLL: Wrocław kusi inwestorów

Pasaż Grunwaldzki, Wrocław.

Na stolicę Dolnego Śląska stawiają inwestorzy z sektora SSC/BPO, branża logistyczna oraz deweloperzy – wynika z raportu „Wrocławski rynek nieruchomości” opublikowanego przez Jones Lang LaSalle.

Analitycy JLL twierdzą, że mocną stroną stolicy Dolnego Śląska jest jej strategiczna lokalizacja - pomiędzy Pragą, Warszawą i Berlinem oraz dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa, w tym sieć międzynarodowych połączeń lotniczych, bezpośredni dostęp do autostrady A4 i A18 (Niemcy i Ukraina), Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8 oraz droga ekspresowa S8 (do Warszawy, jeszcze w budowie). Kolejnym elementem sieci transportowej dolnośląskiej metropolii będzie Wschodnia Obwodnica Wrocławia (pierwszy jej odcinek ma być gotowy na początku 2013 roku).

Inwestorzy doceniają też panujący we Wrocławiu przyjazny klimat inwestycyjny oraz o rozwinięty system wsparcia ze strony władz miasta oraz instytucji lokalnych, w tym Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ale także uczelniach wyższych otwartych na współpracę z międzynarodowym biznesem m.in.przy tworzeniu programów nauczania czy organizowaniu szkoleń i kursów. Szczególnie istotne jest to, że inwestor może liczyć na wsparcie ze strony władz miasta nie tylko na etapie wyboru lokalizacji i uruchomienia projektu, ale również w późniejszym okresie - w ramach opieki poinwestycyjnej. Firmy, które zainwestowały we Wrocławiu wskazują ponadto na atmosferę miasta i wysoką jakość życia jako czynniki mające znaczenie w procesie decyzyjnym.

Jones Lang LaSalle przygotował raport przy wsparciu merytorycznym Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Hays Poland oraz REAS. Opracowanie zawiera informacje na temat rynku nieruchomości biurowych, handlowych, magazynowych oraz mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj cały raport

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×