Tu jesteś:

Inwestycje drogowe w 7 województwach

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło do realizacji 9 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt sięga 325 mln zł. Realizowane one będą w 7 województwach.

Programy Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 325 mln zł to zadania związane z przygotowaniem do realizacji odcinka drogi ekspresowej, rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową lub przebudową mostów.

Inwestycje te poprawią również bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg - w tym przebudowę skrzyżowań, przejść dla pieszych, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Zadania te będą realizowane w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, śląskim, mazowieckim i lubelskim. 

W Wielkopolsce przewidziane są m.in. rozbudowa drogi krajowej nr 36 na odcinku Krotoszyn–Ostrów Wielkopolski (lata 2018-2020), rozbudowa mostu przez rzekę Obra w ciągu drogi krajowej nr 12 w Jaraczewie w 2019 r. 

W  województwie Dolnośląskim przewidziana jest rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Szczytna–Kłodzko ( w latach 2021-2022), budowa dwóch nowych mostów o klasie "A" przez rzekę Pagor w ciągu drogi krajowej nr 86 w miejscowości Goląszka  (2020-2021). 

Województwo Łódzkie może liczyć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych nr 12 i 91 w przyszłym roku, inwestycje na granicy województwa – prace przygotowawcze  na S74 Sulejów–Kielce, odcinek Sulejów (zakończenie prac w 2022 roku).

Na Mazowszu przewidziane są pilne roboty w 2018 roku  dla  poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 48 w miejscowości Dobieszyn i Sielce - na odcinku drogi krajowej nr 48.

W Małopolsce  w ramach PBDK – Programu  Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych  ma nastąpić poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 79 w miejscowości Nawojowa Góra (realizacja w 2018 roku).

W Lubelskiem (w latach 2022-2024 r.) przewidziana jest rozbudowa drogi krajowej nr 74 na odcinku Hrubieszów - Zosin o łącznej długości 14 km. 

Źródło: MIB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×