Tu jesteś:

Inwestycje Polskie szukają prezesa

MSP zapowiedziało, że w tym tygodniu wystartuje konkurs na prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych – tak nazwano spółkę celową, która będzie realizowała program Inwestycje Polskie.

Od 12 stycznia spółka celowa, założona do realizacji programu Inwestycje Polskie posługuje się nazwą Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) – podało w komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP). Ministerstwo Skarbu Państwa kończy prace organizacyjne związane z powstaniem spółki celowej programu „Inwestycje Polskie”. Utworzona pod koniec 2012 r. spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe jest – obok Banku Gospodarstwa Krajowego – drugim filarem programu. Na początku tygodnia wystartuje konkurs na jej prezesa.
– Zgodnie z wprowadzoną przez nas zasadą obiektywnych konkursów, eksperta z wieloletnim doświadczeniem bankowo-inwestycyjnym poszuka profesjonalna agencja executive search – zapowiada Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

Od poniedziałku 14 stycznia, MSP rozpoczyna także spotkania z przedsiębiorcami, na których będzie prezentować produkty programu.
– Bank Gospodarstwa Krajowego jest już przygotowany z ofertą. Natomiast spółka powinna zacząć przyjmować wnioski w drugim kwartale tego roku. Do tego czasu chcemy zachęcić potencjalnych inwestorów do skorzystania z oferowanych produktów i wyjaśnić mechanizm ich działania – mówi minister Budzanowski. – Niezależnie od tego, po roboczych konsultacjach ze spółkami i samorządami wytypowaliśmy już kilkadziesiąt projektów, które mogłyby skorzystać z Inwestycji Polskich. O tym, czy zakwalifikują się ostatecznie do programu będą decydować suwerennie BGK i PIR – dodaje minister.

Źródło: MSP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×