Tu jesteś:

Inwestycja w centrum Wrzeszcza w rękach prezydenta Adamowicza

Plan zagospodarowania centrum Wrzeszcza w Gdańsku od momentu powstania budzi duże kontrowersje. Ze spotkań z projektantami z Biura Rozwoju Gdańska mieszkańcy wychodzili niezadowoleni, choć urzędnicy przekonywali, że dzięki zmianom dzielnica zyska na atrakcyjności podaje portal naszemiasto.pl

 

Zapalnych punktów jest wiele. Pierwszy to 90-metrowy wieżowiec zaplanowany nad istniejącą pętlą autobusową. Kolejne dwa to centra handlowe: rozbudowa Galerii Bałtyckiej i stworzenie Centrum Hevelius po drugiej stronie torów. Następne - budowa Drogi Czerwonej i biurowca w miejsce wyburzonych domów przy ul. Nad Stawem. Mieszkańcy boją się korków, "zamiany dzielnicy w jeden wielki parking", likwidacji ostatnich terenów zielonych. Do dziś mają szansę na złożenie w BRG przy ul. Wały Piastowskie 24 uwag i wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W czwartek swoje uwagi zgłosiły Rada Dzielnicy Dolny Wrzeszcz, Wspólnota Lokalna Wrzeszcz Wajdeloty i Komitet Inicjatyw Lokalnych Wrzeszcz. W piątek zrobić to ma Rada Dzielnicy Górny Wrzeszcz. Indywidualnie uwagi chcą składać mieszkańcy ul. Nad Stawem.

- Mamy trzy podstawowe zastrzeżenia - informuje Lidia Makowska, przewodnicząca zarządu rady Górnego Wrzeszcza. - Dotyczą usunięcia z planu wieżowca nad pętlą, bo spowoduje on niesamowite obciążenia komunikacyjne dla mieszkańców, którzy już teraz nie mają lekko, oraz ograniczenia gigantomanii deweloperów. Nie podoba nam się rozbudowa Galerii Bałtyckiej do niebotycznych rozmiarów i stworzenie nowego wielkiego Centrum Hevelius, które spowoduje, że z Wrzeszcza znikną kolejne z coraz mniej licznych terenów zielonych czytamy w portalu naszemiasto.pl. Decyzję podejmie prezydent Paweł Adamowicz, który od dziś ma 21 dni na rozpatrzenie wszystkich uwag.

Źródło: naszemiasto.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×