Tu jesteś:

Euro 2012: Platini zaniepokojony stanem przygotowań Polski i Ukrainy

Prezydent UEFA Michel Platini zaapelował do prezesów piłkarskich federacji Polski i Ukrainy, Grzegorza Laty i Hryhorija Surkisa, o zwiększenie wysiłku przy organizacji Euro 2012. W Tel Awiwie trwa Kongres Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Szef UEFA większość swojego czwartkowego wystąpienia w Izraelu poświęcił przygotowaniom Polski i Ukrainy, współgospodarzy najbliższych finałów mistrzostw Europy.

"Panie Surkis i panie Lato, musicie zrobić wszystko, żeby zdążyć z odpowiednim przygotowaniem turnieju. Nie można już pozwolić sobie na żadne opóźnienia. Niezwykle ważne jest, abyście +na ostatniej prostej+ utrzymali stały, właściwy kurs. Wierzę w was. Nie tylko ja, ale cała piłkarska rodzina. Pamiętajcie, że do rozpoczęcia turnieju pozostało tylko 27 miesięcy. W czerwcu 2012 roku piłkarski świat będzie patrzył właśnie na was" - powiedział Platini.

"Nie zdejmujcie nogi z "pedału gazu" - dodał obrazowo prezydent UEFA.

Jak podkreśla agencja Reuters, problemy ekonomiczne, surowa zima oraz zawirowania polityczne sprawiły, że opóźniają się przygotowania do finałów Euro 2012. W przypadku Kijowa i Lwowa stracono około pięciu miesięcy.

Platini przyznał nawet, że "warunki podczas zbliżających się mistrzostw mogą być nieco inne niż w przypadku turniejów organizowanych w 2004 i 2008 roku".

"Mamy sporo problemów w obu krajach, ale po wizytach w Polsce i na Ukrainie mogę zapewnić, że mieszkańcy tych państw są bardzo dumni z możliwości goszczenia najlepszych drużyn Europy" - zakończył Michel Platini.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×