Tu jesteś:

Enea zapewnia, że stać ją na kupno ZE PAK

Enea uważa, że stać ją na udział w prywatyzacji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) i dwóch kopalni węgla brunatnego - czytamy w "Parkiecie".

Notowana na giełdzie grupa energetyczna jest jednym z pięciu oferentów, którzy zgłosili wstępne zainteresowanie kupnem akcji PAK i kopalni. Oprócz Enei zgłosiły się Rafako, CEZ, RPG Partners Zdenka Bakali (właściciela NWR) oraz czesko-słowacka grupa inwestycyjna J&T - przypomina "Parkiet".

- Na razie czekamy, czy zostaniemy dopuszczeni do due diligence PAK. Gdybyśmy zdecydowali się na kupno,nie byłoby problemu z finansowaniem transakcji. Moglibyśmy wziąć kredyt, rozglądamy się na rynku, rozmawiamy z bankami inwestycyjnymi. To dobry czas na pożyczanie – stopysą najniższe od wielu lat, spready też są niskie – powiedział Sławomir Jankiewicz, wiceprezes Enei odpowiedzialny za finanse.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×